آخرین نظرات
بدون نظر
جستجو در وبلاگ

خشک کردن و مراقبت از مو بعد از حمام

توسط 1177
دوست داشتن91

                   روش های صحیح خشک کردن مو

یکی از مسایلی که به صورت روزمره با آن درگیر هستیم، خشک کردن موهاست. زندگی پر سرعت امروزه باعث شده که ما سریع ترین و راحت ترین راه را انتخاب کنیم ولی روش صحیح برای خشک کردن مو چیست؟

خشک کردن مو مخصوصاً برای افرادی که موهای بلندی دارند کار دشواری است که اگر صحیح و اصولی انجام نشود، منجر به ایجاد موخوره و وز کردن مو می شود. برای داشتن موهایی آراسته و زیبا و نرم و لطیف، باید موهایتان را به طوری خشک کنید که وز نکرده و لطافتش را حفظ کند.

                         خشک کردن مو با حوله

بهترین و بی ضررترین راه، آن است که پس از آبگیری موها با یک حوله نخی اجازه بدهیم مو در هوای آزاد خشک شود. ولی این راه همیشه عملی نیست و بسیاری از افراد به دلایل مختلف مثل

کمبود وقت، عجله داشتن، سردی هوا و سرماخوردگی و امثال آن ترجیح می دهند از دستگاه های خشک کن برقی استفاده کنند.

بلافاصله بعد از حمام موی خود را با حوله به آرامی فشار دهید تا هرگونه آب اضافی از روی آن خشک شود. به هیچ وجه نیاز نیست حوله را به صورت ناگهانی و یا با حرکات تند و خشن روی سرتان بمالید. خشک کردن مو با حوله کاری زمان بر و آرام است که برای مراقبت از موها بهتر است که با حوصله انجام شود.یکی دیگر از راه های خشک کردن مو، استفاده از کرم های ضد حرارت به مو است. این کرم ها جلوی خشکی ناگهانی و ضعیف شدن ریشه مو را می گیرد. لازم است تا این کرم را زمانی که موها تر هستند روی موی خود بزنید. مثل کرم فیتوکراتین اکستریم یا اسپری فیتوکراتین، سپس با سشوار خشک کنید.

اگر موهایتان خیلی خیس باشند کار خشک کردن آن ها زمان بیشتری می برد. اگر سشوار کشیدن مو طولانی شود آسیب بیشتری به موهای شما وارد خواهد شد. سعی کنید در ابتدا قبل از سشوار کشیدن بیشتر آب موهای خود را بگیرید اما این کار را آرام انجام دهید. اگر حوله شما زیاد خشن و زبر باشد می تواند باعث موخوره شود. برای موهای آسیب دیده یا حتی سالم شما الیاف سازنده حوله می تواند زیادی خشن باشد.
راهی عالی برای اطمینان از سریع تمام شدن خشک کردن مو این است که موهای خود را دسته بندی کنید. دسته بندی موها به دو منظور خوب است:
خشک کردن مو و حالت دادن به آن

اگر دسته های موهای شما بزرگ باشند و سشوار نتواند حرارت خود را به همه موها برساند در نهایت تنها موهایی وز کرده خواهید داشت که هنوز زیاد خوب خشک نشده اند. همچنین آسیب به موها را نیز در نظر بگیرید. باید مطمئن شوید دسته های انتخابی شما به اندازه کافی کوچک هستند تا بتوان سریع آن ها را خشک کرد و آسیبی به موها نرساند.علاوه بر نحوه صحیح سشوار که در وز نشدن مو موثر است عوامل دیگری هم وجود دارد که مانع وز شدن مو می وشند که عبارتند از :

از مواد صاف​ کننده پرهیز کنید:
 ​ موادی که برای صاف​ کردن موها استفاده می​شوند، باعث شکننده شدن موها می​شوند و به موها آسیب می رسانند پس هیچ​گاه از این مواد استفاده نکنید.

از نرم​کننده ها استفاده کنید:
 برای اینکه از وز موها کم کنید، بعد از اینکه موهای خود را شامپو زدید، کمی نرم​کننده کف دست خود بریزید و

آن را به نوک موهای خود بزنید تا موهایتان نرم شود.

فقط ریشه موها را خشک کنید:
 برای اینکه از وزشدن موها جلوگیری کنید، فقط ریشه موها را با حرارت سشوار خشک کنید،

این کار باعث می شود تا ساقه و نوک​ موها زیاد خشک نشود و همانطور مرطوب باقی بماند.

حالت دادن موهای وز بدون نیاز به سشوار:
اگر موهای وز دارید سشوار کشیدن نه تنها دردی را از شما دوا نخواهد کرد بلکه به وز شدن بیشتر موها منجر خواهد شد.
برای اینکه از وز موها کم کنید، بعد از اینکه موهای خود را شامپو زدید، کمی نرم​ کننده کف دست خود بریزید و آن را به نوک موهای خود بزنید تا موهایتان نرم شود.
کارشناسان توصیه می کنند برای حل مشکل وز شدن موها بهتر است از شامپوهای حاوی نرم کننده استفاده شود یعنی شامپوهایی که هم خاصیت پاک کنندگی دارند و هم خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی تا مانع از خشک شدن ساقه مو گردد. هفته ای یک بار از یک ماسک موی قوی که برای موهای وز مناسب است استفاده کنید و آن را پانزده دقیقه روی موها نگه داشته سپس با شامپو بشویید.

اگر موهایتان خیلی خیس باشند کار خشک کردن آن ها زمان بیشتری می برد. اگر سشوار کشیدن مو طولانی شود آسیب بیشتری به موهای شما وارد خواهد شد. سعی کنید در ابتدا قبل از سشوار کشیدن بیشتر آب موهای خود را بگیرید اما این کار را آرام انجام دهید. اگر حوله شما زیاد خشن و زبر باشد می تواند باعث موخوره شود. برای موهای آسیب دیده یا حتی سالم شما الیاف سازنده حوله می تواند زیادی خشن باشد.

آرایشگر افراد معروف، جیمز کرنول می گوید:«تعداد بسیار اندکی از موها هستند که وقتی بدون استفاده از محصولات مربوط به مو به طور طبیعی خشک می شوند، فوق العاده بنظر می رسند. دستیابی به موهایی که بصورت طبیعی خشک شده و زیبا بنظر می رسند، کمی زمانبر است و نیاز به تلاش دارند. محصولات مراقبت از مو، دوست شما هستند

        خصوصیات حوله خوب چیست؟

آیا شما میدانید خصوصیات یک حوله خوب چیست؟ اگر به دنبال جواب سوال خود هستید در ادامه با ما همراه باشید

1_شناسایی تار و پود(جنس):

یکی از مهمترین ویژگی های از کیفیت حوله های حمام نوع موادی است که در آن استفاده می شود. اکثر حوله ها از کتان دوخته شده اند اما تغییرات گسترده ای در کیفیت انها وجود دارد.
کتان مصری و کتان سوپیما معمولا بهترین انتخاب برای حوله می باشند که با بهترین انتخاب شما می تواند باشد.

این جنس ها پایداری و دوام بیشتری دارند به این معنا ست که انها به مدت طولانی یا حداقل تا وقتی شما اماده هستید تا حمام تان را تغییر دکور و حوله را به روز رسانی کنید.
تفاوت کتان ها در طول و بافت یا تار وپود انها هستند. کتان های مصری طولانی ترین بافت را دارند که انها نرم هستند و وقتی شما انها را به دور خودتان میپیچید احساس لذت می کنید.
کتان های سوپیما کوتاه تر اما نرم و مقاومت دارند . کتان استانداردی برای تجارت هستند که صد درصد کتان می باشند . اگرچه انها می توانند مقاوم و بادوام باشند.
قطعا شما قصد دارید حوله های حمامی انتخاب کنید که امیخته از جنس کتان و میکرو بافت هایی باشند. این جنس حوله معروفیت بیشتری دارد و انتخاب جدیدی هستند.
انها این مدل حوله را سبک وزن طراحی کرده اند. حوله های بامبو حوله های قدیمی هستند که سریع در بازار پخش شدند و مورد علاقه ی اکثر مردم واقع شدند. یکی از دلایل معروف شدن این جنس حوله این بوده است که مردم می توانستند رنگ حوله های خود را متناسب با دکوراسیون حمام شان مطابقت دهند

2_شناسایی چگالی:

چگالی حوله اشاره می کند به تعداد بافت هایی که در یک فوت مربع و آن را پرز می نامند . کیفیت بالای حوله ی حمام قطعا داشتن چگالی بالا می باشد. به طور مثال حول های از جنس کتان مصری چگالی شان حدودااز 250 گرم می باشد.شما می توانید ان را تهیه کنید. بالاترین کیفیت حوله ها قطعا از 550 گرم به بالا می باشد. وقتی یک حوله ی اصل کتان پرزش (چگالی) 700 گرم باشد یک حوله ی غیر معمول می باشد.

حوله های بامبو اغلب چگالی بالایی دارند در حدود 700 گرم می باشد. شما قطعا در بسیاری از هتل ها حوله های حمامی یافت می کنید که از کتان ترک با کمتر از 600 گرم از چگالی می باشند.
اگر شما قصد چک کردن چگالی حوله ی خود را دارید شما می توانید قسمتی از حوله ی تان را در بین انگشتان خود فشار دهید بنابراین شما حلقه هایی از بافت های حوله ی خود را می بینید اگر فضای بین حلقه ها وجو داشت حوله ی شما از کیفیت پایینی برخورد دار است اگرچه حلقه ها قابل لمس باشند شما انتخاب خوبی داشته اید . این چگالی نشان می دهد که حوله ی شما رطوبت بدنتان را به خوبی جذب می کند

3_شناسایی جذب:

کیفیت بالای حوله قطعا قابلیت بالای جذب آب و گرفتن رطوبت بدن می باشد که شما احساس راحتی می کنید.حوله هایی که کیفیت پایینی دارند اغلب رطوبت بدن را به خوبی جذب نمی کنند و موجب نارضایتی شما می شوند . بهترین حوله حوله ای است که ترکیب شده از وزن سبک و خشک کننده سریع رطوبت برای استفاده مجدد می باشد.

کتان های مصری اغلب سبک تر است از کتان های دیگر ولی از مواد نامرغوبی درست شده اند. مخلوطی از کتان و مواد دیگر است . حوله هایی که وزن سنگین تری دارند اغلب دیرتر خشک می شوند و بعد شست و شو و استفاده.
جدید ترین حوله ها ازترکیب میکرو بافت و کتان به وجود امده اند که سبک تر هستند و سریع تر خشک می شوند.
انها کرکی و پرزدار و مخملی هستند با تار وپود  مشابه به جیر نرم هستند. یک حوله مخمل شامل حلقه هایی می باشد که می تواند خاصیت جذب را کاهش دهد و اغلب بافت این حوله ها رامی توانید به راحتی ببینید.اگرچه هنوز یک انتخاب معروف در بین مردم است زیرا بافتی نرم و طراحی ظریف و زیبایی دارد

یکی از بارز ترین نوع حوله حوله لباسی است که خیلی پرطرفدار ومورد توجه عموم قرار گرفته است جنس این حوله تمام نخ ویسکوز است دارای جیف وبند دور کمر است. ودارای رطوبت گیری بالا وخشک شوندگی سریع و جذب آب بالااستفاده برای نوزاد_جوانان_نوجوانان وبزرگسالان مورد استفاده است

تن پوش

ما مفتخریم که در فروشگاه تخصصی منسوجات اسپاکو بهترین حوله تمام ویسکوز با قدرت جذب اب بالا و لطافت بی نظیر را به شما معرفی کنیم

منبع:بیتوته / آسمونی / پودایران

محصولات مرتبط
کد: C29007F01200C20V
65,000 تومان
(2)
فوق العاده نرم و لطیف مناسب برای آبگیری و خشک کردن سریع موها 100 درصد نخی خنک با جذب آب بسیار زیاد ممکن است رنگ پاپیون کلاه  ارسالی با رنگ پاپیون کلاه داخل عکس متفاوت باشد
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

تنظیمات

فهرست

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم